اخبار و رویدادهای مهم

سرپرست منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران : یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان صرفه جویی ، نتیجه تعویض و نوسازی سیستم های شعله یاب توربین
 • 1396/3/6 شنبه سرپرست منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران : یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان صرفه جویی ، نتیجه تعویض و نوسازی سیستم های شعله یاب توربین
  گلستانه سرپرست منطقه ، ضمن اعلام این خبر گفت : در پروژه تعویض و نوسازی سیستم تشخیص شعله محفظه احتراق توربینهای نفسکی ، بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان صرفه جویی حاصل شد که این خود مصداق اجرای اقتصاد مقاومتی و توجه به توان و تلاش متخصصان داخلی است .
  به گزارش روابط عمومی منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران ، سرپرست منطقه دو ، ضمن ابراز خرسندی از اجرای موفق پروژه مذکور گفت : از محاسن تعویض سیستم شعله یاب می توان به دقت و حساسیت بیشتر و تشخیص طیف های فرکانسی شعله در این سیستم و افزایش اطمینان بهره برداری از توربین با تکنولوژی جدید شعله یاب ، عدم نیاز سنسورهای جدید به خنک کاری ، استفاده از خدمات و منابع شرکتهای داخلی در ساخت سنسور های جدید ، طراحی و  ساخت آمپلی فایر مربوطه توسط کارشناسان ابزاردقیق ، جاسازی سنسور جدید در پوسته فتوسل های قدیمی و حفاظت بهتر آنها اشاره کرد.
  وی همچنین در ارتباط با مهمترین معایب سیستم شعله یاب قدیمی به اختصار  گفت : تکنولوژی پایین، فرسودگی و خطای زیاد سیستم های الکترونیکی داخلی قدیمی ، خرابی های مکرر که باعث توقفات ناخواسته و ایجاد اختلال درفرایند انتقال گاز می شود ، حجیم بودن و مصرف توان زیاد و اتلاف انرژی اشاره کرد.
  گلستانه افزود: بخش اعظم صرفه جویی حاصل از این پروژه در خصوص ساخت سنسورهای شعله یاب (Honeywell) با 10 درصد قیمت نسبت به خرید خارجی آن و همچنین طراحی وساخت آمپیلی فایرهای مربوطه در واحد ابزار دقیق تعمیرات منطقه دو عملیات انتقال گاز بدست آمد است .
  گلستانه ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله با تکرار موفقیت های فوق و به کارگیری شیوه های بهبود و خلاقانه در آینده شاهد افتخار آفرینی در تمامی بخشهای منطقه باشیم .
  وی  در خاتمه افزود ، موفقیت فوق در کنار افزایش بهره وری ، کاهش هزینه ها ، بهبود مستمر ، با تلاش همکاران در قسمتهای تعمیرات اساسی ( ابزار دقیق ) محقق گردید که در همین جا می بایست از تمامی این عزیزان تشکر و قدر دانی نمایم.
  گفتنی است پروژه فوق در تاسیسات تقویت فشار دوراهان یک ، اصفهان یک و دهق یک اجرا و با موفقیت به اتمام رسید.

ادامه مطلبــــ

اخبار مناطق عملیات

به گزارش روابط عمومی منطقه هفت عملیات انتقال گاز ایران؛ مدیر این منطقه عملیاتی از رشد 90 درصدی سرانه آموزش HSE نیروهای پیمانکاری منطقه خبر داد . خضرایی مدیر منطقه هفت شرکت انتقال گاز ایران طی گفتگویی با روابط عمومی با اعلام این مطلب افزود : به همت واحد آموزش و HSE منطقه ، در حوزه HSE و آموزش نیروهای پیمانکاری در این حوزه در سال 95 ، 4264 نفر ساعت آموزش با سرانه تقریبی 22 ساعت برگزار گردیده است که نسبت به سال 94 از رشدی 90 درصدی برخوردار بوده ایم .

مناسبت ها و تصاویر روز

مردان آسمانی
-

تقویم و اوقات شرعی
-

True

آلبوم تصاویر
-

تعداد بازديد اين صفحه: 1267
تعداد بازديد از سايت: 55891329
تعداد بازديد زيرپورتال: 1303
اين زيرپورتال امروز: 232
در امروز: 88205
اين صفحه امروز: 229
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما